Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אבנר הייזלר מסביר: כל מה שרציתם לדעת על בחירת ביטוח בריאות

אבנר הייזלר מסביר: כל מה שרציתם לדעת על בחירת ביטוח בריאות
קרדיט לתמונה: pixabay

ביטוחי בריאות הם מסוגי הביטוחים הנפוצים ביותר, ובו זמנית מדובר באחד מסוגי הביטוחים המבלבלים ביותר. ממה יש להיזהר? על מה אסור לוותר? האם מומלץ להוסיף ביטוח פרטי? אילו שאלות רצוי להציף לפני שחותמים על הפוליסה? אבנר הייזלר ניגש לעשות סדר. 

אבנר הייזלר מסביר: כל מה שרציתם לדעת על בחירת ביטוח בריאות
קרדיט לתמונה: pixabay

עושים סדר

ראשית, הייזלר מסביר כי בעיקרון אנו מדינת סעד, משמע טיפולי בריאות ניתנים לכולם. מדוע, אם כן, נכון לרכוש ביטוח בריאות פרטי? ביטוח פרטי מאפשר קבלת שירותים משלימים ויקרים. לצורך הדוגמה, תוכלו לבחור את הרופא הרצוי ולהשיג קשת רחבה של שירותים יקרים, וזאת לצד מענה מהיר ועלות מסובסדת. מנגד, הביטוח מטעם קופות החולים מעניק בעיקר שליטה על אופי וטיב הטיפול הרצוי, ועל כן מי שקרא על אבנר הייזלר בדה מרקר יודע שהוא תמיד מעדיף את הדרך הבטוחה. פה הייזלר מציין שהדרך הבטוחה ביותר היא לקחת את סל ההטבות שמציע השירות הציבורי ולהוסיף לו ביטוח פרטי באופן נקודתי. 

מה ביטוח דרך הקופה אינו מכסה?

כל מי שיצא לו להכיר את אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר מבין שמדובר באיש עסקים שתמיד שואף לראייה היקפית של סך הנתונים, ועל כן גם במקרה זה הוא מוצא לנכון לציין מה ביטוח דרך הקופה אינו מכסה. ובכן הוא אינו מכסה השתלה בחו"ל, אלא אם כן מדובר במקרה מסכן חיים – הגדרה שבעת הצורך מתגלה כמאוד בעייתית. הוא אינו מאפשר לבחור את המנתח הרצוי או להיעזר בכלי הניתוח המתקדמים ביותר. הוא אינו כולל שורה ארוכה של תרופות חיוניות. בכל הנוגע להיריון, הוא אינו מאפשר לבחור מומחים בתחום. בדיקות רפואיות ניתן לבחור רק מתוך רשימה מאוד מצומצמת, ואם בוחרים רופא מומחה באופן אישי, נדרשים להוסיף תשלום נוסף.

עדכונים חשובים

הייזלר מוצא לנכון לחזור על כך שבשנת 2016 נכנסה רפורמה חדשה לתחום ביטוח הבריאות. בהתאם לרפורמה החדשה, חברות הביטוח מחויבות לתת מענה ל-2 צרכים חשובים: בחירת הרופא המנתח והרופא שיעניק חוות דעת רפואית. חידוש זה בא לטובת ציבור המבוטחים, והוא בין היתר משנה את אופי ההתנהלות. מרגע שהרפורמה נכנסה, אכן רבים מהמבוטחים בחרו להחזיק ביטוח משלים מטעם קופת החולים ובמקביל לרכוש מחברות הביטוח הפרטיות רק מספר תוספות, כגון כיסוי לתרופות שנמצאות מחוץ לסל. 

על אודות הרפורמה החדשה

עוד בהקשר לרפורמות החדשות, הייזלר מוסיף כי בחלוף שנתיים מרכישת הפוליסה, חברות הביטוח רשאיות לשנות גם את המחיר וגם את התנאים, וכל עוד העלייה במחיר אינה חורגת מ-20%, אין צורך לקבל אישור רגולטורי. מצד שני, המבוטח  אינו נדרש לעבור מחדש בדיקות רפואיות. בנקודה זו רבים תוהים האם נושא זה משחק לטובתם, והייזלר מבהיר שהמבוטח מוזמן לבחון את המצב ומדי שנתיים לבדוק הצעות חדשות לכיסוי הביטוחי שלו. מי שיבדוק עשוי למצוא מחירים יותר טובים. מה עוד כדאי לדעת? חברת הביטוח אינה מורשית להתנות כיסוי אחד בשני, משמע אסור לחברת הביטוח לחפש פרצה בכול הנוגע למחיר המוסדר.

קולקטיבי או פרטי

לבסוף, הייזלר מבהיר שאם עושים ביטוח דרך מקום העבודה באופן קולקטיבי, כדאי לוודא שיש מי שדואג לעדכן את הפוליסה, כך שהיא תישאר רלוונטית ועדכנית. עושים לבד ביטוח פרטי? שווה להתייעץ עם איש מקצוע שיסייע להתאים את הסעיפים הרלוונטיים ביותר. לא מעוניינים לקחת יועץ פרטי? ישנה רשימת שירותים שנכונה עבור כולם והיא מציגה את שני הפרמטרים הבאים: ייעוץ ואבחון וניתוחים בחו"ל. 

כתבות מעניינות נוספות
איזה אטרקציות ניתן למצוא עבור ילדים בדרום?
אטרקציות בדרום החופש הגדול הגיע ולא מעט הורים תוהים אילו אטרקציות...
כשהטכנולוגיה באה לעזרתנו, הכל יותר פשוט
לא ברור אם מישהו חזה אי פעם את הטכנולוגיה שמסייעת...
מה צריך לדעת לקראת הקמת אנדרטאות
כאן במדינת ישראל הנצחה היא חלק בלתי נפרד מהתרבות. אנו...
חוב המגיע לך כדין טרם הוחזר? זה הזמן לרתום לצידך חוקר פרטי
מדינת ישראל מעמידה לרשותם של זוכי חוב אמצעים רבים לתבוע...
להתגרש ביחסים טובים - כל הטיפים שתצטרכו
להתגרש ביחסים טובים בשנת 2016 נכנס לתוקף חוק במדינת ישראל חוק...
כתיבת עבודה אקדמית – קשיים ופתרונות
פעמים רבות העומס בלימודים יחד עם הלחץ בעבודה הופכים משימות...
מכון בדיקת רכב לפני קניה
קונים רכב יד שנייה? אל תשכחו לבדוק את הרכב לפני!
מכון בדיקת רכב לפני קניה: נסיעה ברכב כדרך להתנייד מספקת גמישות,...
אבנר הייזלר מסביר: כל מה שרציתם לדעת על בחירת ביטוח בריאות
אבנר הייזלר מסביר: כל מה שרציתם לדעת על בחירת ביטוח בריאות
ביטוחי בריאות הם מסוגי הביטוחים הנפוצים ביותר, ובו זמנית מדובר...
ראשון בניקיון ובשמירה על הסביבה
הראשון בניקיון - כשאיכות ואקולוגיה נפגשים
כל עסק הלוקח את עצמו ברצינות, חייב לשמור על סטנדרטים...
הכירו את פרופסור מרגלית
הכירו את פרופסור מרגלית
לאחר שנים של קריירה מרשימה בארצות הברית פרופסור אייל מרגלית,...