Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

7 התקלות הנפוצות במזגנים ואיך לתקן אותן

7 התקלות הנפוצות במזגנים ואיך לתקן אותן
קרדיט https://fenix.co.il/

אתם לא צריכים להיות מומחים בשביל להבין שמשהו לא בסדר עם המזגן. הכרות עם הבעיות השכיחות ביותר במזגן היא משהו שיעזור לכם שנים קדימה למנוע ולפתור את הבעיות הללו. אף אחד מאיתנו לא רוצה להתקע בקיץ חם או בחורף קר בלי מזגן. אם אחרי קריאת המאמר עדיין תצטרכו עוד מידע, או יעוץ טכנאי מזגנים מוסמך, אנחנו כאן! קריאה נעימה!

טכנאי מזגנים מוסמך
קרדיט https://fenix.co.il/

המזגן לא מקרר

קצת נראה שהמזגן שכח את תפקידו אה? המזגן הפך למאוורר ואנחנו נמסים.

אז אתם עומדים מול המזגן ושואלים את עצמכם, האוויר שיוצא קר או לא? אם התשובה היא לא, יכולות להיות מספר סיבות. קודם כל נמליץ לכם לבדוק את הדברים הפשוטים ביותר- האם השלט שלכם מכוון על מצב קירור? האם הפילטרים נקיים? אם התשובה היא כן לשתי השאלות, עוברים הלאה.

הבעיה הנפוצה ביותר היא מחסור בגז. דליפת גז היא דבר טבעי שקורה בכל מזגן במוקדם או במאוחר. אם זאת לא הבעיה, כנראה שהמדחס לא פועל. אם המדחס לא עובד, כנראה שזה אחד מהבעיות הבאות: הקבל לא עובד, התרמוסטט, כרטיס הפיקוד או חס וחלילה, המדחס עצמו הלך. אם הבעיות לא קשורות לניקוי פילטרים או לכיוון השלט, אנו ממליצים לקרוא לטכנאי מזגנים מוסמך כדי שיתקן את החלק הבוגד.

המזגן לא מחמם

כנראה תגלו שאין הרבה שוני בין הבעיה הזאת לבעיה הקודמת.

הבעיות לרוב הן אותן בעיות, אך התדירות של הבעיות משתנה קצת. כשהמזגן לא מחמם, לעיתים קרובות הבעלים של המזגן לא כיוונו את המזגן על חום. חשוב לוודא שהמזגן שלכם במצב חימום לפני שאתם קוראים לטכנאי. הדליקו את המזגן, וחכו כמה דקות. אם המזגן לא מחמם, כנראה שהבעיה היא במזגן עצמו.

רוב הסיכויים שמחסור בגז היא הבעיה. כמו כן, המדחס עצמו יכול להיות הסיבה שהמזגן לא מוציא חום. טכנאי מיזוג אוויר מקצועי יוכל לבדוק ולפתור את הבעיה עבורכם. הקפידו לבחור טכנאי אמין!

המזגן נוזל

אם המזגן התחיל להוריד לכם מספיק משקעים בשביל להעלות את גובה מפלס הכנרת, המשיכו לקרוא!

נזילת מים מהמזגן יכולה להגרם ממספר סיבות: פילטרים סתומים, צינור ניקוז סתום, חוסר גז ועוד… מה אתם יכולים לנסות לבד כדי לפתור את הבעיה? ראשית בדקו שהפילטרים נקיים. אם לא, נקו אותם. אם פילטרים הם לא הבעיה, רוב הסיכויים שקיימת סתימה במזגן.

אם אתם יודעים איפה נמצא צינור הניקוז והוא נגיש אליכם, נסו לנער או להפעיל לחץ לתוכו בעזרת פן או נשיפה פנימה. אם שום דבר לא עזר, אנחנו ממליצים לפנות לטכנאי מזגנים מקצועי שיפרק את המזגן וינקה את תעלת הניקוד ביסודיות.

מזגן מרעיש

נמליץ לכם על שתי פתרונות. הראשונה, קנו אספקה של אטמי אוזניים. השנייה, המשיכו לקרוא כאן.

רעש מהמגזן יכול להגרם ממספר סיבות. ראשית, לכלוך- כאשר החלק הפנימי של המזגן מלוכלך, יכולים לצאת רעשים מהמזגן. הרעשים יכולים להשמע בכל מיני צורות. רעשים של רוח חזקה, דפיקות חזקות ועוד…

לעיתים קרובות הרעש נוצר כתוצאה ממאיץ פגום. על מנת לתקן את הבעיה, צריך קודם כל לנקות את המזגן ביסודיות. אם ניקוי המזגן לא משנה הרבה, צריך לבדוק את תקינות המאיץ.

המזגן מקצר

הדלקתם את המזגן ו… ויהי חושך! החשמל נפל בכל הבית. אך לא צריך לדאוג! נפילת החשמל לא צריכה לגרום לנפילת החיוך שלכם. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.

אם המזגן מקצר מיד לאחר ההפעלה, כנראה שהתקלה נמצאת ביחידה הפנימית של המזגן. אם הוא מקצר אחרי כמה דקות או יותר, כנראה שהתקלה ביחידה החיצונית של המזגן. בכל מקרה, בשביל לדעת בוודאות, איש מקצוע צריך לבדוק את זה בעצמו.

יכולות להיות הרבה מאוד סיבות וחלקים שגורמים לקצר. אנו ממליצים לדבר עם איש מקצוע מוסמך. תיקון מזגן מקצר יכולה להיות עבודה מסובכת. אנא המנעו מלסכן את עצמכם אם אתם לא מנוסים בעבודה.

המזגן לא מגיב לשלט

לוחצים ולוחצים על השלט אך המזגן לא מגיב? מספר סיבות יכולות לגרום לכך.

ראשית, בדקו שהשלט עובד כראוי. החליפו סוללות ונסו שוב. לאחר מכן קחו מגבון, ונקו את עינית המזגן. אם הבעיה לא נפתרה, כנראה שהבעיה מצריכה תיקון.

שני הסיבות העיקריות לבעיה זו הם: תקלה בעינית ותקלה בלוח הפיקוד

המזגן קופא

המזגן מקפיא? יש לכך מספר סיבות אפשריות.

ראשית, בדקו איזה חלק מהמזגן קופא, הפנימי או החיצוני. אם אתם רואים קרח על המעבה (החלק החיצוני) או קרח על הצינורות שיוצאים ממנו, ככל הנראה המעבה קופא. אם המזגן פולט חתיכות קרח קטנות, או שהוא נוזל לאחר שהוא נכבה, כנראה שהחלק הפנימי קפוא.

אם אתם מוצאים את המעבה קפוא בחורף, כנראה שאין בעיה במזגן עצמנו. הפעילו את המזגן על קור (כן, על קור), וחכו עד שהקרח יעלם. לאחר מכן תוכלו להחזיר חזרה לחום. אם הבעיה מתרחשת בקיץ, או שלמעבה אין מספיק אווויר מסביבו או שיש בעיה במדחס כנראה. אם הבעיה היא בחלק הפנימי, נסו לנקות את הפילטרים. אם זאת לא הבעיה, חוסר גז יכולה להיות הבעיה.

מקווים שהטיפים האלה יחסכו לכם הרבה כאב ראש וכסף, יום מצוין! פניקס שירות ותיקון.

כתבות מעניינות נוספות
כיצד תדעו שאתם סובלים מדיסלקציה בגיל מבוגר?
דיסלקציה היא לקות למידה אשר לא פעם מזהים בגילאי בית...
חזרה לחיים ללא כאבים: ניתוח מפרק הירך
ניתוח החלפת הירך זהו בעצם הליך כירורגי, במסגרתו מסירים לגמרי...
דיקור סיני בנהריה - מרפא לגוף ולנפש בלב הגליל המערבי
בלב הגליל המערבי, בין הרי הגליל ולחופי הים התיכון, שוכנת...
כל מה שחשוב לדעת לקראת רכישת מסנן אוויר
התפקיד של מסנן האוויר הוא להבטיח אוויר נקי לנשימה. ניתן...
כיצד לבחור את המצעים המדויקים עבורכם?
כדי לשמור על שינה איכותית ונוחה, יש צורך לבחור במצעים...
"אני מרגישה צעירה יותר לפחות ב-10 שנים"- המהפך של ילנה ויטנברג
ילנה ויטנברג חכמון, בת 47, רופאה, תושבת נשר ואם ל-2,...
שכונות להשקעה בחיפה עם פוטנציאל להתחדשות עירונית
שנת 2023 הייתה שנה של האטה בענף הנדל"ן הישראלי, שנראה...
איך תנקו את הבית לפסח בקלות
אז הגיע הרגע הזה בשנה, כמה ימים אחרי שפורים כבר...
טרנדים בטבעות נישואין לנשים
החלטתם שכן? עכשיו הגיע הזמן לבחור את הכוכבת הבלתי מעורערת...
לוקו- מקסיקו מגיעה לחיפה
זה מתחיל בנשנוש ומסתיים בארוחה שלמה- הטורטיות הממולאות של לוקו...