Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כמה דברים שחשוב לדעת לגבי חוזים

כמה דברים שחשוב לדעת לגבי חוזים
קרדיט - Canva

חוזה הוא הסכם בעל תוקף משפטי אשר ניתן לאכיפה ע"י מערכת המשפט. יש שימוש רב בחוזים בהסכמים מסחריים, הסכמים בין שותפים בחברה, בין משקיעים להנהלת החברה ועוד, אך חוזים מלווים אותנו גם כאנשים פרטיים בחיי היום יום, בין אם זהו חוזה שכירות, או חוזה בין מעסיק לעובד וכן חוזה בין צרכן לבין חברה המספקת שירות ארוך טווח. חוזה חייב להיות מנוסח היטב, להיות ברור וחשוב שהכתוב בו יהיה ניתן לביצוע, כלומר שהחוזה לא יהיה דרקוני לאחד הצדדים, וגם שיהיה כתוב בו בצורה ברורה מה נחשב להפרת החוזה ואיך נוהגים במקרה כזה. עורך דין חוזים הוא הכתובת לפנות אליה לניסוח חוזה שישמור על האינטרסים של הצד אותו הוא מייצג אך גם יעמוד בדרישות החוק.

סוגי חוזים ואיך בוחרים את עורך הדין המתאים

כאמור, חוזים מהווים חלק מחיינו ומלווים אותנו בתחומים שונים. בתחום המסחרי ניתן למצוא חוזים כמו חוזה שותפות, הסכם מייסדים לחברה, הסכם זכיינות או חוזה קבלן. בדיני משפחה ישנם חוזים כמו הסכם גירושין או הסכם ממון הנערך ע"י זוג לפני נישואיו ומפרט את אופן חלוקת הרכוש במקרה של גירושין. בתחום המקרקעין ובכלל הדיור ישנו חוזה שכירות הנחתם בין בעל הבית לשוכר ולעיתים גם בין שוכר אחד לבין שוכר משנה. חוזה חשוב בתחום זה הוא חוזה מכר בין מוכר הנכס לקונה. כאשר בוחרים עורך דין חוזים חשוב  לוודא שיש לו ניסיון רב בעריכת חוזים ובליווי כריתת החוזה, כולל מו"מ בין הצדדים על נושאים שונים בו. חשובה יכולת ניהול מו"מ לצד ידע ובקיאות בחוקים הקשורים לאותו נושא, בין אם בענייני מקרקעין, דיני משפחה או דיני חברות.

ניסוח חוזה מכר- מהשלבים החשובים בעסקת נדל"ן

תחום הנדל"ן הוא מורכב ולכן ביצוע עסקת נדל"ן ייעשה על סמך חוזה הנכרת בין המוכר לקונה. ניסוח חוזה מכר צריך להתבצע כך שיעמוד מצד אחד בחוקי המקרקעין ובחוקים אחרים הקשורים לביצוע עסקה בין שני צדדים. מנגד הוא צריך לייצג היטב את האינטרסים של המוכר ולדאוג לכך שיהיה מוגן במקרה שהקונה לא עומד בהתחייבויותיו. לכן, את עסקת המכירה צריך ללוות עורך דין מומחה למקרקעין. תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא משמעותי מאוד בעסקה גם בשלבים הקודמים לניסוח החוזה, למשל לצורך בדיקות שיש לעשות לגבי הנכס לפני מכירתו.

עו"ד אוהד יעקב אלגרסי מומחה בדיני חוזים, מתמחה בניסוח חוזים מסוגים שונים ומלווה את הלקוח לאורך שלבי מו"מ לגבי החוזה עד ניסוחו הסופי וכריתתו בין שני הצדדים. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות מעניינות נוספות
חשודים בעבירה בזמן השירות הצבאי? בחרו עו"ד מומחה בתחום
זמן השירות הצבאי הוא תקופה לאן קלה ומלחיצה עבור חיילים...
רואה חשבון מומלץ
רואה חשבון מומלץ
רבים הפותחים עסק לא תמיד מודעים להתעסקות הרבה שישנה בכל...
משלחת עמיתים מה-JCC ארה"ב התארחה ביקנעם: מפגש מרגש על ניהול קהילתי בזמנים מאתגרים
רשת המרכזים הקהילתיים יקנעם, מבית החברה למתנ"סים, פתחה את שעריה...
הכל אודות החשיבות של בדק בית בחיפה
אנחנו תמיד צריכים לקחת בחשבון כי העבודה שלנו היא לעשות...
שולחן נייד
ישנם שולחנות המעניקים נוחות וגמישות בכל חלל עבודה. שולחן עבודה...
היתרונות לשכירת חשמלאי מוסמך לשדרוג בית חכם
בתים חכמים דורשים מומחיות של חשמלאי מוסמך! פעם, במילניום הקודם,...
שירותי ייעוץ רוחני מקצועיים ואיכותיים
בעולם המודרני, שבו רבים מאיתנו מחפשים הכוונה ותשובות לשאלות עמוקות...
טיפול בחרדה על פי הרפואה הסינית
סובלים מחרדות? בעיות חרדה הפכו בשנים האחרונות נפוצות בקרב גברים...
שישי לייב - במהלך חודש יוני בחוצות במפרץ
זמרים בלייב בכל יום שישי בבוקר במיטב הקלאסיקות שכולנו אוהבים פתוח...
פגיעה בזכויות יוצרים
אדם שיוצר, כותב, מצייר או עושה כל אומנות אחרת רוצה...