Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

התנהלות נכונה בכל עסק לשמירת הזכויות שלכם

התנהלות נכונה בכל עסק לשמירת הזכויות שלכם
קרדיט - Canva

בעלי עסקים שמוקמים בישראל לא תמיד מודעים לכל החובות שלהם על מנת לשמור על הזכויות שלהם, גם בהתנהלות עסקית נכונה עם עמיתים ושותפים, וגם כאשר הם רוצים לשמור על הקניין הרוחני שלהם. נהוג היום להשתמש הרבה במונח סטארט-אפ כשמדברים על מיזמים שונים ולא תמיד הכוונה לתחום ההייטק. יש הרבה מאוד מיזמי-הזנק כאלה בתחומים אחרים, והמשותף להם בדרך כלל הוא רעיון או המצאה שיש לעבוד עליהם על מנת לפתח אותם למוצר או שירות שאפשר למכור, ובינתיים יש להגן עליהם כקניין רוחני, כדי לפתח בחופשיות את הרעיון מבלי לחשוש ממתחרים. תחום מסחרי מרתק זה מחייב ייעוץ של עו"ד מסחרי שיסביר לכם על הזכויות שלכם וכיצד לשמור עליהן על מנת שלא ייגזלו מכם, ואיך מתנהלים בעולם הרחב, כאשר רוצים להציע שותפות או לעבוד עם אחרים. המורכבות של התחום המסחרי כיום מחייבת ייעוץ צמוד וליווי משפטי מקצועי ומנוסה, וזה בדיוק מה שמציע ללקוחותיו העסקיים עורך דין מסחרי ארז הרכבי.

להתחיל מההתחלה

אם יש לכם חזון או רעיון מוצלח ואתם מתכוונים להקים חברה, עשו זאת נכון בעזרת עורך הדין המסחרי שלכם, שימנע מכם טעויות בתהליך רישום חברה חדשה, ויעשה זאת למענכם. חברה חדשה מחייבת על פי חוק כמה שלבים, כמו בחירת דירקטוריון, גיוס הון והצהרה עליו, הכנת חוזה לשותפים (מייסדים), פרוטוקולים והרבה מאוד ביורוקרטיה שמסדירה את היחסים בין השותפים או את הרישום ברשויות המס, כדי להבטיח שהכל יתנהל כשורה וכחוק. מומלץ מאוד להתחיל נכון את הפעילות של החברה שלכם ולקבל לא רק שירות משפטי שרושם נכון את החברה, אלא גם מייעץ לכם בנוגע להמשך הפעילות המסחרית שלכם, כמו רישום סימני מסחר ורישום פטנטים, להגנה על הקניין הרוחני.

להגן על הקניין הרוחני שלכם

מיזם שמתחיל בפטנט או המצאה הוא מיזם שיש להגן עליו מההתחלה על ידי רישום הפטנט. רישום זה הוא הליך ארוך שמחייב ידע משפטי בעריכת פטנטים וכתיבה מדויקת של הפטנט על מנת שיאושר ברישום ולא יקפח אתכם. הבעיה היא שבהליכים אלה אתם נחשפים ועלולים לסבול מגניבת קניין רוחני שלכם תוך כדי כך, ולשם כך יש לקבל הגנה משפטית של מי שמתמחה בכך. אם אתם נתקלים במקרה של הפרת פטנט מצד מתחרים שמנסים לגזול מכם את פרי עמלכם, יש לפתוח בהליכים מיידיים מרגע שנודע לכם על כך, משום שזה קריטי גם מבחינת המחוקק וגם מבחינת הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. עורך דין מסחרי ארז הרכבי מייצג כבר שנים רבות בעלי פטנטים, שרושמים אותם ונהנים מהזכויות בהם.

כתבות מעניינות נוספות
חשודים בעבירה בזמן השירות הצבאי? בחרו עו"ד מומחה בתחום
זמן השירות הצבאי הוא תקופה לאן קלה ומלחיצה עבור חיילים...
רואה חשבון מומלץ
רואה חשבון מומלץ
רבים הפותחים עסק לא תמיד מודעים להתעסקות הרבה שישנה בכל...
הכל אודות החשיבות של בדק בית בחיפה
אנחנו תמיד צריכים לקחת בחשבון כי העבודה שלנו היא לעשות...
שולחן נייד
ישנם שולחנות המעניקים נוחות וגמישות בכל חלל עבודה. שולחן עבודה...
היתרונות לשכירת חשמלאי מוסמך לשדרוג בית חכם
בתים חכמים דורשים מומחיות של חשמלאי מוסמך! פעם, במילניום הקודם,...
שירותי ייעוץ רוחני מקצועיים ואיכותיים
בעולם המודרני, שבו רבים מאיתנו מחפשים הכוונה ותשובות לשאלות עמוקות...
טיפול בחרדה על פי הרפואה הסינית
סובלים מחרדות? בעיות חרדה הפכו בשנים האחרונות נפוצות בקרב גברים...
פגיעה בזכויות יוצרים
אדם שיוצר, כותב, מצייר או עושה כל אומנות אחרת רוצה...
למה גם אתם צריכים לעשות גיבוי בענן?
אתם מנהלים את אותו עסק כבר כמה שנים טובות? ברור...
חתונה גדולה או חתונה קטנה – מה עדיף?
אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שזוג מקבל בתכנון החתונה שלו היא...