Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אור ירוק לפרויקט התחדשות עירונית ענק בחיפה תחתית

אור ירוק לפרויקט התחדשות עירונית ענק בחיפה תחתית
קרדיט הדמיות: זיתוני

חברת שובל – ברוך התחדשות עירונית מדווחת כי הגיעה לחתימות הרוב הדרוש עבור מימוש פרויקט פינוי בינוי הענק ברחובות רוטשילד – אלנבי בעיר חיפה

מדובר בתכנית התחדשות עירונית ברחובות רוטשילד 49-79, יצחק שדה 34 – 42 ואלנבי 80-90 בחיפה, אותה מקדמות קבוצת שובל יחד עם קבוצת ש. ברוך.
התכנית משתרעת על כ- 50 דונם. המתחם יתוכנן בעירוב שימושים הכולל דירות מגורים, שטחי מסחר ותעסוקה, שירותים לרווחת התושבים והתושבים ייהנו משטחים ציבורים לרבות שטחים ירוקים נרחבים.

קבוצת שובל יחד עם קבוצת ש. ברוך נבחרו בשנת 2022 על ידי כ – 450 דיירי המתחם כאשר בימים האחרונים כאמור, נחתמו חוזים סופיים עם החברות בהתאם לרוב הדרוש. כעת החברות החלו בתיאום תכנון מול מינהלת להתחדשות עירונית חיפה ורשות קרקעי ישראל ובכוונת היזמים לקדם תכנית מפורטת למתחם, כאשר הציפייה היא לקבלת היתר הבניה בטווח של כ- 5 שנים.
המתחם יכלול שילוב של בנייני מגורים בבנייה מרקמית ומגדלים של עד 28 קומות. לפי התכנון המוצע יבנו כ- 2,200 דירות חדשות בתמהיל מגוון כאשר לפחות 20% מסך הדירות החדשות יהיו דירות קטנות בשטח של עד 80 מ"ר פלדלת.
כמו כן המתחם יכלול כ- 7,000 מ"ר של שטחים מסחר, כ- 3,000 מ"ר של שטחי תעסוקה, וכן 2,500 של מבני ציבור לצד שטחים ירוקים נרחבים בתוך המתחם לרווחת הדיירים.
לדברי דבורה ברוך מנכ״לית קבוצת ש. ברוך – ״ מדובר על מבני רכבות ישנים מאד שנבנו בשנות ה60, וכוללים מס' כניסות בכל בניין בני 3-4 קומות. בניינים ללא ממ"ד ולא עומדים בתקן רעידות אדמה. פינוי מתחם זה הוא התחדשות עירונית אמיתית. אנו רואים בחיפה ובאזור הזה פוטנציאל אדיר. רוב הדירות יתוכננו כך שהדיירים יהנו מנוף לים ואנו גאים כי הדיירים בחרו בנו".
לדבריה, האתגרים בפרויקט היו רבים. כך למשל היה עלינו לבנות אמון מחדש עם הדיירים לאחר ניסיונות עבר של חברות אחרות להחתים דיירים באופן שלא תואם את החוק. החברה שלנו עשתה סדר בנושא זה. מחקנו את כל הערות האזהרה שהיו, קיימנו כנסים בהם הסברנו לדיירים בשקיפות מלאה את הפרויקט ואת לוחות הזמנים בו וכך רכשנו את אמון הדיירים מחדש. ולראיה שיעור החתימות המרשים שהושג באופן מהיר יחסית.
לדברי ישי רוט משנה למנכ״ל קבוצת שובל – "הפרוייקט נמצא בשלב ראשוני של התכנון ויכלול חניון תת קרקעי ועילי. הפרויקט יהיה בעל תקן ירוק היות וחרטנו על דגלנו ערכים של אקולוגיה ושמירה על הסביבה. הפרויקט יתוכנן תוך שימוש במערכות מתקדמות ליעילות וחסכון באנרגיה, מתוכנן לניצול חכם של התאורה הטבעית ועוד. היתרון הגדול שלנו הוא בכך שכמו בכל הפרויקטים שלנו, אנחנו היזמים והקבלנים בעלי סיווג ג' 5 בלתי מוגבל.
בעלי הדירות יועברו לדירות חליפיות בחיפה ו/או לדירות בפרויקטים סמוכים של החברה לבחירת הדיירים ובסיומה יחזרו לדירות חדשות באיכות יוצאת דופן".

"חלק גדול מהדיירים הם מעל לגיל 70 אשר חששו מאוד מהתהליך", אומרת סיגל שטרנברג מארגנת הדיירים. לדבריה, "בעזרת 30 נציגים שלקחו חלק פעיל בקידום המתחם, ובקבלת תמורות ראויות מהיזם ,אשר נאות לרוב בקשות הנציגים הצלחנו להגיע לרוב דרוש כ"כ מהר בהתייחס לגודל המתחם.
התמורות לדיירים כוללות תוספת מ"ר נוספים, מרפסת, חניה ומחסן ואף שדרוג בקומות.

קרדיט הדמיות: זיתוני

 

כתבות מעניינות נוספות
הצגות חינוכיות, סדנאות אקולוגיות, וחגיגת שבועות לכל המשפחה - בצפון הארץ
הצגות מרתקות, מצחיקות, חינוכיות בשילוב מתקנים מתנפחים ופינת ציור מתחם חוצות...
מתי נבחר קרמיקה לעיצוב הבית
קרמיקה משמשת מזה שנים רבות לעיצוב הבית. יש לקרמיקה יתרונות...
קיץ בטוח לילדיםטיפים לשמירה על בריאותם ובטיחותם של ילדינו בקיץ הקרוב
תקופת הקיץ מזמינה אותנו לבלות שעות רבות מחוץ לבית עם...
מתכוננים להוראה במכללת שאנן
עשרות סטודנטים וסטודנטיות המועמדים להוראה בשנת הלימודים הבאה השתתפו השבוע...
קליניקת היופי רוחל'ה - חוויית שירות אישית בחיפה
רחל בן אייר, בעלת ניסיון של יותר מ-25 שנה כקוסמטיקאית...
לקבל פנים קורנים וחלקים ללא מאמץ- כך תעשו את זה
הפנים הם האזור החשוף ביותר שלנו, אזור החשוף לפגעי היובש,...
להתחיל מחדש ללא חובות? זה אפשרי
עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים הולכים בדרך כלל לגופים הפיננסיים הגדולים...
מסע במעגל החיים - תערוכת צילום של קהילת "אוונגרד רזידנס" בחיפה
בבית הדיור המוגן היוקרתי "אוונגרד רזידנס" מקבוצת "מנו ספנות", השוכן...
יום השואה באקדמית שאנן: "אנחנו דור ההמשך לסיפור"
מאות סטודנטים, אנשי צוות ומרצים השתתפו השבוע במכללה האקדמית הדתית...
כללית ביקנעם גאה להכריז על קמפיין חדש ומרענן תחת הסלוגן 'אנו דואגים לבריאות שלכם', בו הפרזנטורים הם עובדי ונותני השרות של כללית ביקנעם
הקמפיין החדש מחזק את הקשר בין נותני השרות והתושבים וכן...